راهنمای مجموعه نرم افزارهای یکتاوب

 


راهنمای آموزش و رفع اشکال | راه‌اندازی اولیه | راهنمای جامع برنامه | فهرست ابزارهای مدیریت | راهنمای الفبایی | مقالات متنوع

جستجو در راهنما | فهرست فایل ها | پرسش‌های متداول | تالار گفتگو | ارسال پیشنهادها و اشکالات | برگشت به پایگاه


 

فهرست آخرین تغییرات برنامه

 

 

# عمومی

نسخه 4657 تاریخ 1403/4/9 : اصلاحات و بروزرسانی های برنامه

در نسخه ی جدید، اصلاحات و بروزرسانی های زیادی در بخش های صورتحساب و امور مالی، وب سرویس وزارت بهداشت، تنظیمات برنامه و ... برای تسهیل امور و نیز سازگاری برنامه با php 8 انجام گردیده است.

# داوری

نسخه 4643 تاریخ 1402/12/6 : امکان استفاده از متن مجزا برای داوری مجدد در سبا

در بخش ارسال مقاله برای داوران در سبا، امکان تنظیم فایل و متن پیش فرض برای داوری مجدد و انتخاب سریع آن اضافه شد.

# مقاله

نسخه 4643 تاریخ 1402/12/6 : تغییر بخش جمع بندی نظرات در سبا

در بخش جمع بندی نظرات در سبا (در مراحی که نیاز به ارسال نظرات برای نویسنده است) تغییراتی ایجاد شد تا مشخصات مقاله نیز در ابتدای فهرست نظرات اضافه شود.

# امنیت

نسخه 4641 تاریخ 1402/12/5 : تلاش گسترده برای نفوذ به سایت ها و سرورهای شرکت

طی چند ماه گذشته انواع فشارها برای ایجاد اختلال یا نفوذ به سایت ها در پیگاه های تحت پوشش شرکت مشاهده شده است. روش هایی همچون پر کردن مکرر فرم ها، تست های نفوذ، اسکن کردن پورت ها، حملات DoS و ... در سایت های مختلف و در حجم گسترده انجام شده است که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی تیم امنیت خنثی گردیده است. طی 2 ماه اخیر شدت حملات افزایش یافته و فشارهای زیادی روی سایت ها وجود دارد.
همچنین گاهی ایمیل هایی به مدیران سایت ها ارسال می شود و از آنها دعوت می کند رمز عبورهای خود را تغییر بدهند تا از این طریق بتوانند آنها را به سایت های مخرب هدایت کرده و رمز عبور افراد را به دست آورند. لطفا به این پیام ها اهمیت ندهید و روی لینک ها کلیک نکنید.

همچنین در صورتی که با اختلال در سایت خود (مثل پر کردن مکرر فرم ها) مواجه شدید لطفا بخش "فهرست اعمال کاربران" را بررسی کرده و آی پی های مربوطه را برای انسداد به شرکت اعلام کنید.
لطفا حتما برای امنیت سایت وقت بگذارید و توصیه های امنیتی که در پیام های قبلی ذکر شده است را جدی بگیرید. لازم است حتما دسترسی ها را هر چند وقت یکبار در بخش "امنیت برنامه" بررسی کرده و نیز رمزهای عبور پانل ها و کاربری را تغییر دهید. همچنین به هیچ وجه از vpn در هنگام مدیریت سایت ها یا ورود رمزهای عبور استفاده نکنید.

# عمومی

نسخه 4640 تاریخ 1402/12/1 : رفع اشکال پرداخت از درگاه سداد بانک ملی

پرداخت از درگاه سداد بانک ملی در مرحله ی تایید با مشکلی مواجه شده بود که با تغییرات برنامه برطرف شد.

# داوری

نسخه 4638 تاریخ 1402/11/29 : حذف بخش نتایج بررسی اولیه از صفحه داوران نهایی

بخش نتایج بررسی اولیه از صفحه پرونده ی مقاله که در اختیار داوران نهایی قرار می گیرد حذف شد.

# عمومی

نسخه 4638 تاریخ 1402/11/29 : رفع اشکال خروجی های اکسل

در برخی بخش ها که برنامه خروجی اکسل ارایه می داد، به دلیل ناسازگاری توابع مربوطه با php 8 مشکلاتی وجود داشت که برطرف گردیدند.

# عمومی

نسخه 4638 تاریخ 1402/11/15 : توسعه در بخش پرداخت الکترونیک

در بخش های پرداخت الکترونیک و فروشگاه، تغییرات لازم در برنامه برای هماهنگی با نسخه های جدید سیستم پرداخت payping و zify انجام شد.

 

# عمومی

نسخه 4630 تاریخ 1402/9/29 : رفع اشکال پرداخت از درگاه پرداخت پارسیان

اشکال مربوط به پرداخت از طریق درگاه پرداخت پارسیان برای سازمان های دارای شناسه ی دولتی، با تغییر نشانی وب سرویس برطرف شد.

# همایش

نسخه 4627 تاریخ 1402/9/25 : امکان دریافت فایل خروجی مقالات همایش برای ISC

در بخش گزارش گیری از مقالات، امکان گرفتن خروجی فهرست منابع و نیز فهرست نویسندگان بر اساس روش ISC اضافه شد.

# نشریه

نسخه 4625 تاریخ 1402/9/8 : امکان تنظیمات بیشتر برای زبان بخش سبا

در بخش تنظیمات زبان، امکان تنظیم زبان برای بخش سبا به صورت مجزا فراهم شد.

# امنیت

نسخه 4624 تاریخ 1402/9/4 : غیر فعال کردن امکان ارجاع تماس های سایت به ایمیل های افراد

با توجه به سوء استفاده از فرم های تماس و پر کردن مکرر آنها برای تبلیغات، و برای جلوگیری از کاهش اعتبار ایمیل های سایت ها و سرورهای یکتاوب، امکان ارسال ایمیل های مربوطه بر اساس تنظیمات برقراری ارتباط متوقف شد.

# عمومی

نسخه 4624 تاریخ 1402/9/4 : امکان تنظیم درج لینک های ارکید،گوگل اسکالر و پابمد

در بخش تنظیمات نشریه، امکان تنظیم درج لینک های ارکید،گوگل اسکالر و پابمد به صورت مجزا اضافه شد. این امکان در همه ی سایت ها فعال شده است و در صورتی که می خواهید برخی از لینکها نمایش داده نشوند، می توانید آنها را از این بخش غیر فعال کنید.

# نشریه

نسخه 4624 تاریخ 1402/9/3 : اضافه شدن تاریخ های دریافت و پذیرش به خروجی های xml

تاریخ های دریافت و پذیرش مقالات به خروجی های xml برای irisweb و isc اضافه شدند.

# عمومی

نسخه 4621 تاریخ 1402/8/21 : تغییر سیستم پرداخت پی پینگ به زیفای

در بخش پرداخت الکترونیک، سیستم پرداخت پی پینگ به زیفای تغییر کرد. در صورت استفاده از این سیستم پرداخت، لازم است توکن جدید را از پی پینگ دریافت و تنظیم نمایید.

# عمومی

نسخه 4618 تاریخ 1402/8/6 : ایجاد امکان درج لینک گوگل اسکالر و پابمد

در بخش ویرایش مقاله توسط مدیر سایت و قسمت مشخصات نویسندگان، کادرهای جدیدی برای وارد کردن لینک پابمد و گوگل اسکالر اضافه شد. در صورتی که این داده ها وارد شوند، جایگزین لینک جستجوی نویسنده در این پایگاه ها خواهد شد.

# عمومی

نسخه 4616 تاریخ 1402/7/22 : امکان تنظیم پانویسها بر اساس تاریخ

در بخش تنظیمات پست الکترونیک، امکان تنظیم پانویسها بر اساس تاریخ (مثلا برای تنظیم نام سردبیر برای گواهی پذیرش مقالات در زمان مشخص) فراهم شد.

# عمومی

نسخه 4614 تاریخ 1402/7/1 : امکان تنظیم تخفیف برای کارگاه ها

در بخش مدیریت کارگاه ها، امکان تنظیم دو نوع تخفیف برای کاربران فراهم شد. لطفا انتهای صفحه را بررسی نمایید.

# مقاله

نسخه 4607 تاریخ 1402/6/4 : تغییر در بخش افزودن توضیحات ضمیمه

در پرونده ی مقالات، بخش افزودن توضیح ضمیمه توسعه داده شد تا در صورت تغییر وضعیت مقاله همزمان با افزودن توضیح، تاریخ های مرتبط با پذیرش، رد یا انصراف به صورت خودکار به مقاله اضافه شوند. لطفا اگر قبلا مقالات را با این روش تغییر وضعیت داده اید (مثلا مقالات را با این روش پذیرش کرده اید)، تاریخ های مربوطه را بررسی کنید و اگر لازم بود به صورت دستی تنظیم نمایید.

# امنیت

نسخه 4605 تاریخ 1402/5/14 : اضافه شدن captcha برای فرم های سفارشی

تغییراتی در برنامه انجام شد تا در صورتی که کاربر ثبت نام نشده فرم های سفارشی را مشاهده و اقدام به تکمیل کرد،حروف در هم ریخته (کپچا) برای امنیت بیشتر فرم نمایش داده شود.

# عمومی

نسخه 4601 تاریخ 1402/5/10 : اضافه شدن یک قالب مدرن جدید به برنامه

قالب مدرن شماره 6 به عنوان قالب مدرن نشریات با امکان ویرایش ساده و بهینه سازی شده برای تمام محیطها در انتهای بخش تنظیمات قالب مدرن اضافه شد. شرکت یکتاوب آمادگی خود را برای سفارشی کردن این قالب برای سایت های نشریات علمی با تکیه بر ارایه ی اطلاعات منظم و دسته بندی شده در بستری زیبا و مدرن اعلام می دارد.

# عمومی

نسخه 4598 تاریخ 1402/5/7 : محدودیت در نمایش صفحات بر اساس زبان

با تغییرات انجام شده، در صورتی که زبان سایت را در بخش تنظیمات زبان به یک زبان مشخص محدود کنید، صفحاتی که از زبان های دیگر باشند حتی با درج نشانی مستقیم نمایش داده نشده و با خطای 404 مواجه می شوند تا به تدریج از موتورهای جستجو نیز خارج شوند.

# عمومی

نسخه 4597 تاریخ 1402/5/6 : امکان دریافت فایل اکسل داوری ها در سبا

در بخش بررسی نتایج داوری، امکان تهیه گزارش از داوری های انجام شده در سامانه ی سبا نیز فعال شد.

# عمومی

نسخه 4596 تاریخ 1402/5/4 : تغییر در بخش معرفی کتاب

با توسعه ی بخش معرفی کتاب، کتاب ها در ستون های کتاب های تازه و نیز کتاب های دارای بیشترین امتیاز، بر اساس زبان قفسه در صفحه ی نمایش عمومی ظاهر می شوند. پیش از این کتاب های فارسی و انگلیسی با هم در این بخش ها ظاهر می شدند.

# عمومی

نسخه 4590 تاریخ 1402/4/31 : ارتقای جامع سامانه های یکتاوب

با بازنویسی و تغییرات وسیع در برنامه، امکان نصب برنامه یکتاوب روی بسترهای جدید فراهم شد. آخرین فناوری های موجود برای وب سرویس Apache، بانک اطلاعاتی MySQL و برنامه  Php مورد بررسی قرار گرفته و تغییرات لازم برای سازگار کردن برنامه با آنها انجام شده است. به این ترتیب، حداکثر امنیت و کارآیی، توسعه پذیری و سازگاری با نرم افزارهای جدید فراهم گردیده است. اخبار مربوطه روی سایت شرکت بروز خواهد شد.

# عمومی

نسخه 4582 تاریخ 1402/4/24 : رفع اشکال گزارش گیری سفارشی

بخش گزارش گیری سفارشی به دلیل ارتقای نسخه MySQL و Php مشکلاتی در نمایش داده ها داشت که در نسخه ی جدید برطرف شده است.

# عمومی

نسخه 4582 تاریخ 1402/4/24 : درج سازمان تمام نویسندگان در گزارش مقالات

در گزارش کامل اکسل مقالات، ستون های جدید برای درج سازمان های تمام نویسندگان به صورت فارسی و انگلیسی اضافه شد.

# عمومی

نسخه 4582 تاریخ 1402/4/24 : امکان استفاده از سرویس های پیامکی جدید

امکان استفاده از سرویس های پیامکی جدید فراهم شد. در بخش تنظیمات سامانه ی پیام کوتاه، فهرست شرکت هایی که امکان استفاده از وب سریوس های آنها فراهم شده است درج گردید.
 

# عمومی

نسخه 4581 تاریخ 1402/4/13 : امکان درج شماره های غیر عددی برای شماره مقاله

در بخش مدیریت نسخه های نشریه، امکان درج شماره های غیر عددی برای "شماره مقاله" فراهم شد. به این ترتیب در صورتی که مقالات را به صورت پیوسته منتشر می کنید می توانید عباراتی مثل e1 را به عنوان شماره ی مقاله استفاده کنید. همچنین در برنامه تنظیم کردیم که در صورت داشتن شماره ی مقاله، به جای شماره صفحه، از شماره استفاده شود.

# عمومی

نسخه 4576 تاریخ 1402/3/13 : تکمیل گزارش های اکسل فرم ها

در بخش تهیه ی خروجی اکسل از فرم های سفارشی، مشخصات بیشتری از کاربران (از جمله کد ملی، ایمیل و کد پرسنلی) به خروجی اضافه شدند.

# عمومی

نسخه 4572 تاریخ 1402/3/6 : تغییر در خروجی وب سرویس وزارت بهداشت

در بخش خروجی طرح های پژوهشی برای وزارت بهداشت، تغییراتی در گزارش وضعیت نهایی طرح ها با توجه به وضعیت اصلی طرح ایجاد شده است. به این ترتیب که بیشتر وضعیت های دارای کلیدواژه ی accepted در وضعیت approved گزارش می شوند. لطفا خروجی ها را بررسی نمایید.

# عمومی

نسخه 4568 تاریخ 1402/2/29 : فعال شدن کادر نمایش بخش های پر کاربرد

کادر نمایش بخش های پر کاربرد در بالای پانل مدیریت فعال شد. برنامه به صورت هوشمند آخرین بخش های مورد استفاده ی مدیران را بررسی کرده و پیوند بخش های مربوطه را به ترتیب بیشترین استفاده در کادر ابزارهای پر کاربرد قرار می دهد.

# عمومی

نسخه 4567 تاریخ 1402/2/28 : اضافه شدن آیکن اطلاعات بیشتر در بخش معرفی افراد

در بخش معرفی افراد (که در نشریات برای معرفی شورای نویسندگان کاربرد دارد)، دکمه ی "اطلاعات بیشتر" اضافه شد تا کاربران متوجه شوند امکان مشاهده ی اطلاعات کاملتر افراد وجود دارد.
درخواست شده توسط: مجله انسان، محیط زیست و ارتقاء سلامت

# عمومی

نسخه 4566 تاریخ 1402/2/25 : لزوم اعلام آی پی سرورها برای سامانه ی پیامک

در صورتی که سرویس پیامک شرکت max-sms روی سایت شما فعال است و از سرور سازمانی خود استفاده می کنید، لازم است آی پی سرور خود را برای ثبت در سامانه از طریق تیکت برای شرکت یکتاوب ارسال نمایید. (در صورت استفاده از سرورهای اصلی یکتاوب نیاز به اقدام خاصی نیست)

# عمومی

نسخه 4563 تاریخ 1402/2/19 : راهنمای افزودن تصویر جدید به بخش شبکه های اجتماعی

راهنمای افزودن تصویر جدید به بخش شبکه های اجتماعی (برای نشریات: نمایه ها و پایگاه های اطلاعاتی) به بخش راهنما اضافه شد.

# داوری

نسخه 4562 تاریخ 1402/2/17 : امکان تنظیمات بیشتر برای هزینه های داوری

در بخش تنظیم صورتحساب و روش پرداخت، امکان تنظیم چند تاریخ و هزینه ی مجزا برای داوری ها فراهم شد.

# مقاله

نسخه 4558 تاریخ 1402/1/27 : تغییر در خروجی xml

در خروجی xml برای DOAJ تغییری ایجاد شد که در صورت داشتن فایل pdf برای مقاله، نشانی کامل این فایل به جای نشانی صفحه ی چکیده در بخش fullTextUrl درج شود.
درخواست شده توسط: نشریه گل و گیاهان زینتی

# مقاله

نسخه 4557 تاریخ 1402/1/23 : فعال شدن خدمات بررسی سرقت ادبی یکتاوب

خدمات بررسی سرقت ادبی مقالات انگلیسی از طریق ithenticate مجددا فعال شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید متن راهنمای بررسی سرقت ادبی را در سایت شرکت بررسی نمایید.

# امنیت

نسخه 4557 تاریخ 1402/1/23 : تغییر سیاسیت دریافت ایمیل ها

به تازگی برخی پیام های درخواست تایید ایمیل با لینک های مخرب برای برخی کاربران ارسال شده است. دقت کنید که ما به هیچ وجه برای تایید ایمیل ها درخواست ارسال نمی کنیم. پس به این ایمیل ها پاسخ ندهید و روی لینک های ارسالی کلیک نکنید (اگر انجام داده اید برای تغییر رمز عبور ایمیل خود اقدام کنید)

با توجه به این موضوع تنظیمات سرورها را تغییر دادیم تا هنگام دریافت ایمیل، بررسی امنیتی (DKIM و SPF) انجام شود. در نتیجه ایمیل هایی که تنظیمات صحیح نداشته باشند برگشت خواهند خورد. این موضوع به خصوص برای زیردامنه ها اهمیت دارد و در صورت فعال کردن DKIM باید آی پی سرور یکتاوب را هم برای ارسال ایمیل مجاز کنند تا ایمیلهایشان اسپم نشود و برگشت نخورد. توضیحات دقیق تر قبلا در راهنمای روش های ارسال ایمیل توسط برنامه و تست و خطایابی آن ارایه شده است.

# عمومی

نسخه 4557 تاریخ 1402/1/22 : تغییر در نشانی سرویس پیامک

نشانی سرویس پیامکی max-sms از آی پی 188.0.240.110 به ippanel.com تغییر کرده است. برای تسهیل امور این تغییر در سورس برنامه لحاظ شده است و نیاز به تغییر تنظیمات نمی باشد.

# نشریه

نسخه 4554 تاریخ 1401/12/14 : امکان تغییر فرمت رفرنس دهی مقالات به apa

در بخش تنظیمات اصلی نشریه (بخش تنظیمات نوع نمایش متون، لینک ها و آیکن ها در صفحه انتشار)، امکان تغییر فرمت رفرنس دهی مقالات به شیوه ی apa فراهم شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

# همایش

نسخه 4550 تاریخ 1401/11/28 : لزوم تنظیم مجدد تاریخ ها

در سامانه ی مدیریت همایش ها، مهلت های ثبت نام بر اساس ساعت 12:00 ظهر ثبت می شدند که در نسخه ی جدید به صورت ساعت 23:59 اصلاح شده است. لطفا یکبار تنظیمات تاریخ های همایش را بررسی و تایید نمایید.

# عمومی

نسخه 4547 تاریخ 1401/11/24 : اصلاح کادر جستجوی اسامی

در بخش هایی مانند ارسال مقاله به داور که برنامه از چندین کادر انتخاب افراد استفاده می کرد، در برخی سایت ها در جستجوی اسامی افراد مشکلاتی وجود داشت که در نسخه ی جدید برطرف شده است.

# عمومی

نسخه 4547 تاریخ 1401/11/24 : تغییر در بخش ارسال ایمیل برنامه

از ابتدای طراحی برنامه و به دلیل ضعف برخی mail server ها در نمایش متون فارسی، متون ایمیل به صورت کد شده ارسال می شدند. در نسخه ی جدید برنامه این عملکرد متوقف شده است تا ایمیل های برگشت خورده به صورت مناسب نمایش داده شوند. در صورتی که در باز کردن ایمیل ها با اشکال یا به هم ریختگی مواجه شدید لطفا جزییات mail server دریافت کننده ی ایمیل را اطلاع دهید.

# داوری

نسخه 4542 تاریخ 1401/11/12 : فعال شدن فرم مشخصات داوران در سبا

در بخش تنظیم فرم های داوری، امکان ساخت و تنظیم یک فرم سفارشی برای دریافت اطلاعات و شماره حساب از داوران فراهم بوده است و فرم مربوطه در صفحه ی داوری در حالت کلاسیک برنامه ظاهر می شده است. در نسخه ی جدید برنامه، این فرم در سامانه ی سبا نیز در صفحه داوران به صورت یک ردیف مشخص در دسترس قرار گرفته است.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی

# داوری

نسخه 4540 تاریخ 1401/11/9 : امکان تهیه خروجی داوران به همراه تخصص ها

در بخش مشاهده ی نتایج داوری، ستون های آی دی و عناوین موضوعات به خروجی های اکسل داوران اضافه شدند.

# عمومی

نسخه 4534 تاریخ 1401/11/4 : اضافه شدن پرداخت ها به خروجی وب سرویس طرح ها

در سامانه ی طرح های پژوهشی و در بخش خروجی های وب سرویس وزارت بهداشت، امکان درج پرداخت های انجام شده برای مجری فراهم شده است. داده های مربوطه را می توانید از طریق پرونده ی طرح (بخش ویرایش اطلاعات وب سرویس وزارت بهداشت ) وارد نمایید.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایلام

# امنیت

نسخه 4531 تاریخ 1401/11/1 : یادآوری: توجه به موضوع امنیت

لطفا اگر از سرورهای سازمانی استفاده می کنید حتما برای بروزرسانی سرویس های وب با شرکت ارتباط برقرار کنید. بارها در این خصوص تذکر داده ایم اما هنوز هم برخی مدیران سایت ها برای این کار اقدام نکرده اند. برخی ضعف های امنیتی در سرویس های قدیمی، امکان نفوذ به سایت ها را فراهم می کنند. برای اطلاعات بیشتر، مطلب زیر را بررسی کنید:

توضیح: اگر سایت شما روی سرورهای اصلی شرکت یکتاوب نصب شده است تمام بروزرسانی ها انجام شده اند و نیاز به اقدامی نیست.

# امنیت

نسخه 4531 تاریخ 1401/10/25 : تلاش گسترده برای نفوذ به سایت ها

طی چند ماه گذشته انواع فشارها برای ایجاد اختلال یا نفوذ به سایت ها در پیگاه های تحت پوشش شرکت مشاهده شده است. روش هایی همچون پر کردن مکرر فرم ها، تست های نفوذ، حملات DoS و ... در سایت های مختلف و در حجم گسترده انجام شده است که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی تیم امنیت خنثی گردیده است.
اخیرا ایمیل هایی به مدیران سایت ها ارسال می شود و از آنها دعوت می کند رمز عبورهای خود را تغییر بدهند تا از این طریق بتوانند آنها را به سایت های مخرب هدایت کرده و رمز عبور افراد را به دست آورند. لطفا به این پیام ها اهمیت ندهید و روی لینک ها کلیک نکنید.

نمونه ای از ایمیل های جعلی ارسالی به سایت ها:


همچنین در صورتی که با اختلال در سایت خود (مثل پر کردن مکرر فرم ها) مواجه شدید لطفا بخش "فهرست اعمال کاربران" را بررسی کرده و آی پی های مربوطه را برای انسداد به شرکت اعلام کنید.
لطفا حتما برای امنیت سایت وقت بگذارید و توصیه های امنیتی که در پیام های قبلی ذکر شده است را جدی بگیرید. لازم است حتما دسترسی ها را هر چند وقت یکبار در بخش "امنیت برنامه" بررسی کرده و نیز رمزهای عبور پانل ها و کاربری را تغییر دهید. همچنین به هیچ وجه از vpn در هنگام مدیریت سایت ها یا ورود رمزهای عبور استفاده نکنید.

# عمومی

نسخه 4530 تاریخ 1401/10/25 : امکان تهیه ی QRCODE برای فایل های پیوست مقالات و سایر اسناد

در بخش فهرست و پرونده ی مقالات (یا پروژه ها و کتب و سایر آثار)، امکان فراگذاری فایل های پیوست توسط مدیران سایت یا ارسال کننده فراهم است. در همین بخش، امکان تنظیم دسترسی عمومی به فایل مورد نظر نیز وجود دارد. در نسخه ی جدید امکان تهیه ی QRCode برای فایل های مورد نظر با دسترسی عمومی نیز فراهم شده است. این امکان را می توانید برای درج QRCode در هنگام چاپ اسناد (مثلا برای نمایش فیلم و تصاویر رنگی یا پخش صوت) استفاده کنید.
درخواست شده توسط: دانشگاه تربیت مدرس

# عمومی

نسخه 4529 تاریخ 1401/10/24 : امکان تهیه فایل اکسل از اعضای انجمن

در بخش عضویت اعضای انجمن و در قسمت گزارش گیری از اعضا، امکان دریافت فایل اکسل اعضا به همراه تاریخ اعتبار عضویت فراهم شد. لطفا پیوندهای پایین صفحه را بررسی کنید.

# نشریه

نسخه 4528 تاریخ 1401/10/23 : اصلاحات گزارش گیری و خروجی ها در سبا

در سامانه ی سبا، در حالت تک نشریه ای، برخی خروجی ها و گزارش ها در بخش های مدیریت دسترسی ها و گزارش گیری (به خصوص در بخش خروجی های اکسل) اشکال داشتند که در نسخه ی جدید اصلاح گردیده است.

# عمومی

نسخه 4527 تاریخ 1401/10/22 : فعال شدن لینک گواهی مقالات در صفحات شخصی در سامانه سبا

لینک گواهی پذیرش مقالات در صفحات شخصی در سامانه ی سبا فعال شد و در صورت تنظیم مناسب گواهی مقالات، برای هر مقاله به صورت مجزا درج خواهد شد.

# مقاله

نسخه 4527 تاریخ 1401/10/22 : فعال شدن تنظیم قالب برای گواهی مقالات

در بخش گواهی ها و کارت های کاربران، در قسمت تنظیمات، امکان تنظیم استفاده از فایل گواهی دارای قاب فراهم شده بود اما در هنگام نمایش گواهی مقالات اعمال نمی شد. در نسخه ی جدید برنامه این تنظیمات روی گواهی مقالات فعال شده اند. لطفا اگر تنظیم مربوطه فعال است و گواهی مقالات را ویرایش کرده اید، یک گواهی را بررسی نمایید. در صورت نیاز می توانید فایل های دارای پسوند bordered را مشابه فایل های بدون این پسوند تنظیم کنید تا گواهی ها مانند قبل دیده شوند.
 

# عمومی

نسخه 4526 تاریخ 1401/10/19 : امکان تنظیم جدید برای تاریخ اعتبار عضویت

در بخش تنظیمات سامانه عضویت، امکان تنظیم شیوه ی تمدید تاریخ اعتبار عضویت بعد از تایید پرداخت آنلاین یا دستی فراهم شد.
درخواست شده توسط: انجمن مشاوره ایران

# عمومی

نسخه 4525 تاریخ 1401/10/18 : بروزرسانی بخش گزارش گیری سفارشی

بخش گزارش گیری سفارشی برای استفاده از سیستم بانک اطلاعاتی MariaDB که جایگزین سیستم های قدیمی تر MySQL شده است ارتقا داده شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی

# عمومی

نسخه 4524 تاریخ 1401/10/17 : تغییراتی در سیستم پرداخت بانک ملت و بانک تجارت

در بخش تنظیمات پرداخت، توضیحاتی برای استفاده از درگاه های پرداخت جدید بانک ملت (سوئیچ 2) اضافه شد. همچنین در بخش های گزارش گیری از پرداخت ها، پرداخت های بانک تجارت (ایران کیش) برای درگاه های دولتی (IPG) با توجه به تغییر کد پاسخ نمایش داده نمی شدند که این اشکال اصلاح شد.

# نشریه

نسخه 4523 تاریخ 1401/10/14 : تغییرات در بخش ارسال درج ضمیمه

در سامانه سبا و در بخش درج توضیحات ضمیمه برای مقالات، گزینه ی ارسال به نویسنده از حالت پیش فرض خارج شد و نیز گزینه ی کارشناس به صورت پیش فرض انتخاب گردید. در هنگام درج توضیح ضمیمه در سایت، لطفا گیرنده های مورد نظر را مشخص نمایید.
درخواست شده توسط: دانشگاه تربیت مدرس

# عمومی

نسخه 4519 تاریخ 1401/9/29 : بهسازی بخش تایید پرداخت ها

در بخش تایید پرداخت های ثبت شده، امکان مشاهده ی رکوردهای مربوط به تایید پرداخت (دلیل پرداخت هزینه و تایید ثبت نام و عضویت و ...) با جزییات دقیق تر فراهم گردید.
درخواست شده توسط: انجمن مشاوره ایران

# عمومی

نسخه 4518 تاریخ 1401/9/27 : امکان مرتب سازی مجزای افراد برای بخش انگلیسی

در بخش معرفی افراد (معرفی اعضای هیات تحریریه)، امکان مرتب سازی مجزای افراد برای بخش انگلیسی فراهم شد.
درخواست شده توسط: مجله علوم اعصاب شفای خاتم

# عمومی

نسخه 4517 تاریخ 1401/9/23 : درج کد کیوآر در گواهی ها و کارت ها

در بخش گواهی های عضویت و کارت های کاربران، امکان درج QR Code برای گواهی ها و کارت های قابل دریافت توسط کاربران فراهم شد. همچنین تصویر QR Code مربوط به گواهی مقالات و گواهی کارگاه ها اندکی افزایش یافت تا مشکل اسکن آنها توسط برخی موبایل ها برطرف شود. لطفا گواهی های تنظیم شده ی قبلی خود را بررسی نمایید.

# عمومی

نسخه 4516 تاریخ 1401/9/22 : رفع اشکال ورود سریع افراد در برخی سایت ها

در سایت هایی که به صورت زیرشاخه نصب شده بودند، لینک ورود سریع به صفحه ی اصلی بود که در نسخه ی جدید اصلاح شده است.
درخواست شده توسط: نشریه دانش بیماری شناسی گیاهی

# مقاله

نسخه 4515 تاریخ 1401/9/20 : امکان دسته بندی وضعیت مقالات در صفحه شخصی کاربران

در بخش تنظیمات مقالات، امکان دسته بندی وضعیت مقالات به سه حالت پذیرفته شده، پذیرفته نشده و در حال بررسی، در صفحه شخصی کاربران فراهم شد. لطفا بخش امکانات کاربران در صفحه شخصی  را در این تنظیمات بررسی کنید.

# نشریه

نسخه 4513 تاریخ 1401/9/14 : امکان درج پیوند فایل انگلیسی مقالات در صفحه ی فارسی

در بخش تنظیمات ویژه ی نشریه، امکان نمایش پیوند دریافت فایل اصلی انگلیسی در بخش فارسی پایگاه فراهم شد.
درخواست شده توسط: مرکز مطالعات و تحقیقات اجتماعی ایران مهر

# عمومی

نسخه 4512 تاریخ 1401/9/14 : امکان جستجو برای مطالب تایید نشده

در بخش تایید مطالب توسط مدیر ارشد، امکان جستجوی مطالب تایید نشده فراهم شد. همچنین مطالب این بخش بر اساس تاریخ و از جدید به قدیمی مرتب سازی شدند.

# نشریه

نسخه 4511 تاریخ 1401/9/13 : هماهنگ سازی ترتیب فایل های pdf مقالات در خروجی ISC

در بخش مدیریت نشریه و در خروجی مقالات برای ISC، ترتیب فایل های pdf مقالات با فهرست مقالات در فایل xml هماهنگ شد.

# عمومی

نسخه 4510 تاریخ 1401/9/7 : اصلاحات فرم ثبت فیش واریزی

در فرم ثبت فیش واریزی، کادرهای کد شعبه و شهر و کشور غیر اجباری شدند و کادرهای اجباری با ستاره مشخص گردیدند.

# عمومی

نسخه 4509 تاریخ 1401/9/7 : رفع اشکال فراگذاری تصویر فیش در فرم ثبت پرداخت

اشکال فراگذاری تصویر فیش در فرم ثبت پرداخت که در نسخه ی قبلی ایجاد شده بود برطرف شد.

# نشریه

نسخه 4508 تاریخ 1401/9/6 : تغییر در بخش ورود منابع دریافتی از کراس رف

در چند روز اخیر تفاوت هایی در متون دریافتی از کراس رف در شبکه ها یا مرورگرهای مختلف گزارش شده بود و مشکلاتی برای ورود اطلاعات ایجاد کرده بود. به همین دلیل در پرونده ی مقالات و در بخش ورود منابع دریافتی از کراس رف (با درج خودکار پیوند های DOI و PMCID و ...) تغییراتی انجام شد تا انواع متون دقیقتر شناسایی و تفکیک شوند.

# عمومی

نسخه 4506 تاریخ 1401/9/1 : تسهیل کار در بخش تنظیمات قالب مدرن

نشانی هایی که در بخش مدیریت پوشه ها و فایل ها و به خصوص در هنگام ویرایش فایل های قالب، باعث تشخیص اشتباه در فایروال و انسداد آی پی می شدند، تغییر داده شدند. همچنین تغییراتی برای تسهیل کار با ابزار طراحی قالب مدرن یک و رفع مشکلات مربوطه در بخش تنظیمات قالب مدرن انجام شد.

# عمومی

نسخه 4505 تاریخ 1401/8/30 : افزایش سرعت اتصال به mail server چاپار

با تغییراتی در برنامه و ایجاد راهکاری برای کاهش زمان انتظار برای دریافت کل خروجی های مربوطه، سرعت اتصال smtp به mail server های شرکت چاپار افزایش یافت.

# امنیت

نسخه 4501 تاریخ 1401/8/28 : تغییرات امنیتی جدید در برنامه

تمام بخش های دریافت فایل به صورت دقیق تر بررسی و فیلتر شدند و ارسال هر نوع فایل اجرایی توسط کاربران یا مدیران برنامه محدود شد. امکان اجرای فایل های php در پوشه های داخل files نیز غیر فعال گردید. همچنین برای کاهش بار سرور، روبات های مزاحم از دسترسی به صفحات سایت منع شدند.

# امنیت

نسخه 4500 تاریخ 1401/8/26 : مسدود شدن دسترسی به cpanel و webmail از خارج کشور

برای افزایش امنیت سرورهای اصلی شرکت و سرویس های روی آن، دسترسی به سرویس هایی مانند cpanel و webmail از بیرون از کشور مسدود شد. به این ترتیب اگر آی پی شما مربوط به کشور ایران نباشد (در خارج از کشور باشید یا از vpn خارجی استفاده کنید)، دسترسی این سرویس ها نخواهید داشت. در صورتی که نیاز به استفاده از این سرویس ها با آی پی غیر ایران داشته باشید، می توانید با شرکت مکاتبه کنید.
با توجه به این محدودیت، تا اطلاع ثانوی، امکان اتصال smtp به gmail از طریق برنامه وجود نخواهد داشت.

# امنیت

نسخه 4493 تاریخ 1401/8/22 : فعال شدن همه ی بخش های مدیریتی

در پی فعالیت های مشکوک روی یکی از سایت ها در صبح روز شنبه، برخی محدودیت ها در بخش مدیریت ایجاد شد تا بررسی های امنیتی لازم انجام شود. طبق بررسی ها، اشکالی در امنیت برنامه وجود نداشته و تنها به دلیل یک تغییر فنی در سورس برنامه در حالت آزمایشی، در تعداد معدودی از سایت هایی که بروز شده بودند امکان ایجاد دسترسی غیر مجاز وجود داشت که خوشبختانه به سرعت شناسایی و برطرف گردید. بعد از انجام بررسی ها و اطمینان از امنیت برنامه، محدودیت ها برداشته شده و اکنون امکان ادامه ی کار فراهم است.
لطفا حتما برای امنیت سایت وقت بگذارید و توصیه های امنیتی که در پیام های قبلی ذکر شده است را جدی بگیرید. لازم است حتما دسترسی ها را هر چند وقت یکبار در بخش "امنیت برنامه" بررسی کرده و نیز رمزهای عبور پانل ها و کاربری را تغییر دهید. همچنین به هیچ وجه از vpn در هنگام مدیریت سایت ها یا ورود رمزهای عبور استفاده نکنید.

# امنیت

نسخه 4486 تاریخ 1401/8/20 : الزامات امنیتی برای بررسی سایت ها

برای حفظ امنیت سایت ها، لازم است مدیر سایت چند اقدام زیر را انجام دهد:

لطفا برای ورود به سایت ها و پانل های مربوطه به هیچ وجه از فیلترشکن استفاده نکنید تا اطلاعات شما در دسترس هکرها قرار نگیرند.

  • بخش بررسی امنیت برنامه را بررسی نمایید و از عدم دسترسی افراد غریبه اطمینان حاصل کنید. تنها اکانت godadmin با ایمیل yektaweb@gmail.com یا info@yektaweb.com مربوط به پشتیبانی شرکت یکتاوب می باشد.
  • فعالیت افراد باقیمانده در این بخش را بررسی نمایید و از همه ی افراد دارای سطح دسترسی زیاد بخواهید رمز عبورهای خود را تغییر دهند.
  • در صورتی که سایت شما روی سرورهای یکتاوب است، لطفا ابتدا رمز عبور CPanel را تغییر دهید و با ایمیل برای شرکت یکتاوب نیز ارسال نمایید (رمز سی پانل با رمز عبور ادمین سایت متفاوت است). رمز عبور سی پانل سایت هایی که تغییر رمز را ظرف یک هفته به شرکت اطلاع ندهند، توسط شرکت تغییر داده خواهد شد.
  • سپس در محیط CPanel وارد شده و بخش Email Accounts را از نظر عدم وجود اکانت های ایمیل ناخواسته بررسی نمایید. سپس بهتر است رمز عبور ایمیل های اصلی خود را بروزرسانی نمایید.
  • در صورت نیاز، با مکاتبه ایمیلی، از بروز بودن فهرست ایمیل های رابطان سایت ها اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که هر کدام از رابطان ثبت شده در پانل مشتریان شرکت، می توانند درخواست تغییرات دسترسی در سایت ها را از شرکت داشته باشند.

# امنیت

نسخه 4486 تاریخ 1401/8/20 : غیر فعال شدن امکان ثبت نام و ورود سریع از طریق گوگل و ارکید

با توجه به محدودیت های مکرر در دسترسی های شبکه و نیز فشار حملات روی سایت ها، امکان ثبت نام و ورود سریع از طریق گوگل و ارکید، به صورت عمومی غیر فعال گردید.

# عمومی

نسخه 4477 تاریخ 1401/7/28 : تغییرات لینک ها در بخش های عمومی برنامه

برای کاهش اشتباه روبات های خزشگر برخی موتورهای جستجو در خزش محتوای سایت ها، تمام پیوندهای مربوطه به صورت پیوند نسبی بازنویسی شدند.

# امنیت

نسخه 4472 تاریخ 1401/7/19 : تقویت امنیت برنامه و سرورها

با توجه به حجم زیاد تلاش ها برای نفوذ در سرور و سایت ها، mod_security روی سرورهای اصلی شرکت فعال و تنظیم شد تا به صورت خودکار تلاش های نفوذگران را متوقف کند. همچنین بررسی امنیتی تمام سایت ها از نظر وجود فایل های مخرب انجام گردید. بخش های مختلف برنامه نیز برای اطمینان از کنترل دقیق ورودی ها مورد بررسی قرار گرفتند. توجه داشته باشید که به پیامها و ایمیل های جعلی نفوذگران برای نفوذ در سایت یا الزام تغییر رمز عبور اهمیت ندهید و اشتباها رمز عبور خود را در اختیار آنها قرار ندهید. رمز عبور سایت ها یا سی پانل را هر چند وقت یکبار و فقط با ورود به نشانی های اصلی تغییر دهید. همچنین دقت کنید که در هنگام ورود به سایت ها از فیللترشکن استفاده نکنید تا اطلاعات و رمزهای عبور شما لو نروند.

# امنیت

نسخه 4468 تاریخ 1401/7/16 : ارسال کد ورود دو عاملی به ایمیل

در هنگام ورود کاربران و در وضعیت فعال بودن ورود دو عاملی، تغییری در برنامه ایجاد شد تا در صورت غیر فعال شدن سیستم پیامک یا بروز اشکال در ارسال پیامک، کد ورود دو عاملی از طریق ایمیل برای کاربر ارسال شود.
درخواست شده توسط: دانشگاه امیرکبیر

# نشریه

نسخه 4466 تاریخ 1401/7/12 : تغییر در خروجی مقالات برای isc

دربخش تهیه ی خروجی xml برای مقالات، برخی کاراکترها برای سازگاری با xml تغییر می یافتند که در روش جدید تغییراتی نموده است تا خروجی کامل و بدون تغییر داشته باشد.

# عمومی

نسخه 4465 تاریخ 1401/7/11 : امکان تایید ثبت نام کاربران بعد از پرداخت هزینه یکی از انواع ثبت نام

در بخش تنظیمات ثبت نام و در بخش تنظیم انواع ثبت نام، امکان تایید خودکار ثبت نام کاربران بعد از پرداخت هزینه یکی از انواع ثبت نام فراهم شد. توجه کنید که این امکان به صورت پیش فرض فعال گردیده است. یعنی تمام کاربران بعد از پرداخت هزینه ی ثبت نام، به صورت "تایید شده" تبدیل می شوند.

# امنیت

نسخه 4463 تاریخ 1401/7/9 : بررسی امنیتی و پاکسازی سایت ها

نسخه ی جدید برنامه با قابلیت شناسایی هر نوع فایل اجرایی بیگانه نصب شد تا امکان پایش سایت ها از طریق یک سیستم مرکزی فراهم شود. همچنین حذف برخی فایل ها و پوشه های قدیمی مانند ایمیل های آرشیو شده ی قدیمی انجام گردید.
در صورتی که نیاز به نصب برنامه یا فایل های اجرایی روی سرور دارید، حتما لازم است با شرکت هماهنگی به عمل آورید تا به عنوان برنامه مشکوک حذف نشوند.

# عمومی

نسخه 4456 تاریخ 1401/7/2 : امکان حذف تماس ها در صفحه گزارش گیری جمعی

با توجه به سوء استفاده های تبلیغاتی از فرم های تماس و برای مدیریت سریع تر امور، در بخش مشاهده ی تماس های جدید، امکان انتخاب و حذف تماس های مورد نظر فراهم شد.
درخواست شده توسط: مجله ریاضیات و کاربردها - آقای پوحسنی

# داوری

نسخه 4455 تاریخ 1401/7/2 : امکان ارسال پیامک برای داوران در سامانه سبا

در سامانه ی سبا امکان ارسال پیامک برای داوران فعال شد. برای این کار یک گزینه ی جدید در انتهای فرم انتخاب داوران اضافه شده است.

# عمومی

نسخه 3374 تاریخ 1396/3/23 : امکان تبدیل اعداد در بخش مدیریت منوها

امکان تبدیل اعداد عنوان صفحه به فارسی و عربی، در بخش مدیریت منوها (صفحات) و نیز بخش مدیریت نوار راهبری عمومی فراهم شد.فهرست تغییرات قبلی بایگانی شده

 

 

Email : yektaweb (AT) gmail.com

 

Academic Web Tools - Yektaweb Collection - مجموعه مدیریت یکپارچه پایگاه‌های اینترنتی